Festival

Dni tanca/Dance Days

O FESTIVALE

Medzinárodný festival Dni tanca / Dance days prezentuje rôznorodé prístupy v súčasnom tanci.

Vznik a zameranie

Festival iniciovala tanečná osobnosť Zuzana Hájková, v jeho organizovaní pokračuje Divadlo Štúdio tanca pod vedením Lucie Kašiarovej a Zebastiána Méndez Marín. Festival reprezentuje pestrú škálu tanečných diel a umeleckých prístupov s rôznou poetikou, vizuálnosťou, témami a hlavne pohybom. Pohyb a tanec vnímame ako umelecký prejav, prostriedok, ktorý dokáže komunikovať, mobilizovať a prepájať rôzne ekonomické, sociálne, jazykové a kultúrne komunity. Aj v náročných enviromentálnych a spoločenských výzvach súčasnosti je pre nás dôležité poukazovať na význam tanca a pohybu človeka v spoločnosti.

Festival Dni tanca / Dance days je pre nás možnosťou ako tanec osláviť v jeho najširších podobách a sprístupniť ho pre každého.

Pohyb

je univerzálny jazyk, ktorým komunikuje každý človek. Pohyb je prejav každého tela. Je to autentický, prvotný spôsob, ktorý používame v snahe porozumieť si navzájom. Ľudia pohyb kodifikovali do podoby tanca, ktorý sprevádza spoločenský prejav človeka od nepamäti. Tanec je tu pre každé telo, pre každú bytosť. Súčasný tanec sa vracia k základným pohybovým princípom, ktoré v rôznych podobách využíva v umeleckých dielach. Tento návrat k prirodzenosti je dôvodom, prečo sa na javisku objavujú rôzne telá, umelcov zaujíma každé telo. Festival sa nesnaží reprezentovať len dokonalé telá tanečníkov. Chceme ukázať rozličnosť.

Pre viac informácii
o festivale navštívte stránku

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

Najnovšie
správy z prvej ruky