Festival

Tvorivé dni

V Divadle Štúdio tanca sme presvedčení, že práca s budúcimi tanečníkmi a tanečnicami je kľúčová pre zdravé a funkčné udržanie scény (súčasného) tanca.

Preto na základe dlhodobej spolupráce so slovenskými konzervatóriami organizujeme festival Tvorivé dni zameraný na edukáciu študentov, pedagógov a ich komunít. Dôraz kladieme na udržateľné a živé výsledky, ktoré ďalej budú rezonovať v každodennej pedagogickej praxi, v umeleckých výstupoch participujúcich inštitúcií, ako aj v každom jednom účastníkovi.  

Predstavte si, ako sa celá naša budova a okolie hýbu päť dní v kuse mladíckou energiou. Kolektívne tu žije tancom do sto študentov a pedagógov tanečných odborov z celého Slovenska, ktorí na vlastnej koži zažívajú fungovanie v profesionálnom divadle.

Popri získavaní praktických skúseností z tvorby

tanečného diela sa okrem tanca ponoria do špecifík réžie, hudby, svetelného dizajnu, kostýmov, scénografie, či zdravej výživy…

No a hlavne spoznajú svojich rovesníkov a kolegov z iných miest, zdieľajúc jednu vášeň pre tanec! To všetko v spoločnosti starostlivo vybraných lektorov a umelcov z celého sveta združených pre toto podujatie u nás v divadle. 

Jeden týždeň, každý druhý rok, v strede Slovenska, na pol ceste medzi Bratislavou a Košicami...

Tvorivé dni
/ 2022

Prehrať video